SØK

Denis Kokarev - verdensmester

Denis Kokarev - hockeyspiller, som for hansSportskarrieren har erfaring med seire på klubbmesterskapet, og også i landslaget. Denne angriperen akkumulerer et stort antall poeng i mange årstider. Det er gjennom dette at Denis spiller i den mest prestisjetunge europeiske ligaen.

Begynnelsen av idrett karriere

Denis Kokarev ble født 17. juni 1985 i byenKalinin. I en tidlig alder begynte denne angriperen å lære å spille hockey på en lokal skole. Der ble han tatt av sin far, som fører en sunn livsstil. Denne talentfulle angriperen i 2003 for første gang kom ut for å spille for det lokale profesjonelle laget "TKhK Tver", som utførte seg i den høyeste hockey ligaen. I sin egen klubb tilbrakte han en sesong. I det spilte han 53 kamper og scoret 10 poeng. Denis Kokarev med sin innsats viste at han er i stand til å spille i den mektigste russiske ligaen i landet. Denne hockeyspilleren ble invitert til å snakke for laget "HC MVD." Først i den nye klubben var det veldig vanskelig for ham å avsløre sitt talent. I Super League, spillere av en høyere klassespill. Derfor tok Denis tid til å tilpasse seg den nye klubben.

Denis Kokarev

Kommer til "Dynamo"

Siden 2008-2009 sesongen, har Denis Kokarev blittden sanne lederen av HC MVD. Fans av russisk hockey, samt hockeyeksperter, begynte å være oppmerksom på denne spilleren. Neste år tilbrakte Denis sammen med laget den beste sesongen i teamets historie. "HC MVD" klarte å nå den endelige av Gagarin Cup. Men sensasjonen skjedde ikke, og Kokarev, sammen med sine partnere i finalen, ble beseiret. Etter en flott sesong ble denne Moskva-klubben opphørt. Mange talentfulle spillere ble forlatt uten jobb. Mange av dem signerte hockey klubben "Dynamo". Denis Kokarev (hockeyspiller) flyttet også til dette Moskva-laget. I "Dynamo" ble satt sammen et erfarent og mesterlig team. Ikke overraskende vant klubbens "Dynamo" Gagarin Cup to ganger. Denis var en viktig spiller for laget. Han hadde gode resultatindikatorer, og var også leder i skapet.

Denis Kokarev hockeyspiller

Internasjonal karriere

Denis Kokarev med sitt spill viste at hankan styrke vårt internasjonale team. For første gang for landslaget spilte han i 2011-2012 Games Eurohockey. Turneringen for ham var mislykket. I ni kamper spilte han bare ett mål. Neste gang Kokarev ble invitert til å delta i VM, som ble avholdt i 2012. Ved denne turneringen spilte laget vårt selvsikkert motstanderne. Hans første mål for laget Kokarev scoret i kampen mot finlandslaget. Han hjalp vårt lag til å gå til neste stadium og vinne mesterskapet. Dermed har denne angriperen gjort fremgang ikke bare i klubben, men også på den internasjonale arenaen. Denis har også spilt i VM, men laget klarte ikke å gjøre teamet fjorårets suksess i 2013.

Denis Kokarev personliv

Personlig liv til en idrettsutøver

Verdensmester Denis Kokarev ble født i en arbeiderklassefamilie. Lønnen var knapt nok til å inneholde tre sønner. Alle deltok først i fotball, men etter at Denis gikk til isbanen med sin far, innså han at han liker hockey mer. De to andre brødrene bodde i fotball, men profesjonelle idrettsutøvere mislyktes. Denis Kokarev, hvis personlige liv er alltid en hemmelighet, er fortsatt ledig. Denne utøveren er ennå ikke gift, slik at den gode halvdelen har sjanser. Denis Kokarev takket være sin flid fra en ukjent spiller har blitt en ekte stjerne av russisk hockey. Spesielt er denne spilleren hjertelig velkommen i byen Tver. Etter å ha vunnet VM, ga guvernøren personlig tildeling til utøvere.

Denis Kokarev er en russisk angriper, som mange ledende europeiske klubber vil se i sitt lag. Denne hockeyspilleren har erfaring med store seire.

  • evaluering: